Egzotarium zachwyca różnorodnością gatunków zwierząt oraz roślin, dlatego dzisiejsza wizyta uczniów klas czwartych w tym wspaniałym miejscu bez wątpienia była przygodą, którą zapamiętają na długi czas.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od poziomu -1, gdzie podziwialiśmy ogromne akwaria z różnymi gatunkami ryb pochodzącymi z całego świata m. in. płaszczki słodkowodne, piranie i pielęgnice. W terrariach obejrzeliśmy rzadkie gatunki owadów, pająków tropikalnych, węży, ptaszników, drzewołazów, wśród nich są także jadowite żaby.

Na wyższym poziomie głównymi atrakcjami były rośliny, ale na nas wrażenie zrobiły głównie legwany, żółwie, bazyliszki, boa oraz pytony.

Dziękujemy Ogród Botaniczno-Zoologiczny CEE Egzotarium Sosnowiec za możliwość odwiedzenia a przewodnikowi, Panu Robertowi, za niezwykle ciekawe przedstawienie świata fauny i flory oraz za masę ciekawostek z nimi związanych.

• O autorze: Pani Karolina Szczepkowska, Pani Gabriela Chmielewska, Pani Izabela Havrlent