20 listopada cała społeczność szkolna przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Uchwalona właśnie tego dnia, w 1989 roku Konwencja o prawach dziecka, gwarantuje wszystkim dzieciom równość wobec prawa. Każde dziecko, bez względu na swoje pochodzenie, narodowość, przynależność etniczną, kolor skóry, wyznawaną religię, status społeczno-ekonomiczny ma takie same prawa i wszędzie na świecie prawa dziecka powinny być respektowane.

Przybliżanie praw dziecka Uczniom pozwala im uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Dzięki temu mogą wpływać na otaczającą ich rzeczywistość oraz stawać się bardziej świadomymi obywatelami i uczestnikami życia społecznego.

Dlatego po raz kolejny nasza szkoła przyłącza się do obchodów tego ważnego dnia z UNICEF.

#unicefpoland #WorldChildrensDay

Koordynatorzy akcji: