W I semestrze roku szkolnego 2023/2024 uczniowie kl. 7a i 7b brali udział w projekcie edukacyjnym realizowanym pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska ,,EkoEksperymentarium”.

Młodzież w czasie zajęć zdobywała i poszerzała swoją wiedzę o ekologii i klimacie pracując w czasie zajęć lub indywidualnie w sposób innowacyjny wykorzystując metodę STEAM.

Uczniowie grając w gry on-line, oglądając materiały video, czytając komiksy, memy, portale e-learningowe, oglądając wystawy, słuchając webinarów, wykonywali zadania z zakresu wykorzystania ekologii w wodzie, śladzie węglowym, energii, Internecie oraz języku polskim.

Odkrywali jak być bardziej eko na co dzień i dbać o planetę we własnym domu.

Uczniowie po wykonaniu zadań wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, a na koniec wykonali plakaty, które pokazali całej społeczności szkolnej.

• O autorze: Pani Izabela Suchodolska