Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej

ul. Hutnicza 6, 
41-205 Sosnowiec, śląskie
Telefon: 32 266 18 83
Email: sp3@sosnowiec.edu.pl
Facebook: sp3sosnowiec

Europejski Dzień Języków Obcych

Kategoria: Aktualności

25 i 28 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji, ubrani w koszulki z napisami w obcych językach, wzięli udział w licznych zabawach i konkursach. Dużo śmiechu było, gdy uczniowie musieli wykazać się umiejętnością szybkiego mówienia językowych łamańców i próbowali wymówić podstawowe zwroty w kilku językach. Klasy wzięły również udział w dyskusji  "Dlaczego warto uczyć się języków obcych?" poznając wiele anegdot na temat językowych błędów i potknięć :) Jak co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs "Wpisz słowo" i "Say it" sprawdzający wiedzę z zakresu reagowania językowego.

Uczniowie klas VII i VIII spróbowali swoich sił w konkursie realioznawczym „Rosja znana i nieznana”. Tworzyli również plakaty promujący naukę języków obcych.

Dziękujemy za zaangażowanie i świetną zabawę!

Nauczyciele języków obcych:)

Karolina Szczepkowska

Katarzyna Gemza

Wioletta Kucharska-Sosnal

Odsłony: 30

BIP Logo 1 MEN Logo 1oke