Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to niezwykle ważna data w kalendarzu naszej szkoły.

Ten wyjątkowy dzień to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

💙💙💙

Co roku Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy naszej szkoły przyłączają się do akcji edukacyjnej UNICEF i okazują wsparcie wszystkim dzieciom, których prawa nie są respektowane.

Tym razem, aby pokazać solidarność z dziećmi na całym świecie, nie tylko pamiętaliśmy o niebieskich strojach, ale również wzięliśmy udział w licznych aktywnościach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.

Od kilku dni, we wszystkich klasach, rozmawialiśmy o prawach dzieci. W trakcie lekcji z wychowawcami przypomnieliśmy zapisy zawarte w Konwencji Praw Dziecka. Bardzo ważnym elementem zajęć była rozmowa o dyskryminacji, tolerancji, szacunku. Graliśmy w gry przygotowane w programie Kahoot, wypełnialiśmy zeszyty ćwiczeń do animacji i wykonywaliśmy prace plastyczne na temat praw dzieci.

W poniedziałek, 21 listopada, ubrani na błękitno, podsumowaliśmy całą akcję. Punktem kulminacyjnym były wspólne zdjęcia na "Alei Gwiazd", na której na prawdę poczuliśmy, że gwiazdy są w zasięgu naszych rąk!

🤩🌟⭐️🌟🤩

Pozowaliśmy również przy tablicy i "Drzewie Praw i Przyjaźni" na których znalazły się (przygotowane przez każdego ucznia szkoły) napisy na temat najważniejszych praw.

Jednak największą radość i jednocześnie największą trudność przyniosło nam układanie napisów z własnych ciał! Nie było łatwo, ale dla efektów na pewno było warto!

💙💙💙

Wspólnym marzeniem naszej całej społeczności szkolnej jest to, aby każde dziecko na świecie czuło się bezpiecznie i było szczęśliwe!

#unicefpoland

#WorldChildrensDay