ŚLĄSKA SIEĆ SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

We wtorek, 19 czerwca w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej klas trzecich szkoły podstawowej o puchar N-li wychowania fizycznego. W turnieju wzięły reprezentacje klas: 3a, 3b, oraz 3c.
Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b, która za swoje zwycięstwo w turnieju otrzymała okazały puchar. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy 3a a na trzecim klasa 3c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ambitnej postawy podczas rywalizacji sportowej, kibicom za głośny doping, uczniom klasy 2 gimnazjum i 7 a za pomoc w organizacji turnieju.

W czwartek 14 czerwca, od 12.30-12.45 odbyła się cotygodniowa tzw. aktywna przerwa. Były to już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym.
Zapraszamy do uczestnictwa w aktywnej przerwie wszystkich naszych najmłodszych uczniów. Zaczynamy od połowy września. Zabawy ruchowe odbywać się będą w sali gimnastycznej.
akt1akt2akt3

Bezpieczeństwo ponad wszystko!!!
18 czerwca, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami policji, w trakcie którego rozmawiali na temat bezpiecznych form spędzania wakacji.
bez1bez2

W PIĄTEK 8 CZERWCA UCZNIOWIE KLASY VIIA WZIĘLI UDZIAŁ W WARSZTATACH „KISZONE OGÓRKI, CZYLI DOPALACZE – DEMONY NASZYCH CZASÓW”. OTO EFEKTY ICH PRACY

Rozstrzygnięcie konkursu „Masterchef Zdrówko”.

8 czerwca miał miejsce w naszej szkole finał konkursu „Masterchef Zdrówko”. Zadaniem uczestników było przygotowanie przekąski lub deseru na bazie zdrowych składników. Smak, prezentację i walory zdrowotne potraw oceniało Jury w składzie:

Dyrektor Szkoły: Monika Bednarska-Bajer

Wicedyrektor Szkoły: Iwona Gąsior

Przedstawiciel Rodziców: Małgorzata Duda

Przedstawiciel Uczniów, Laureat zeszłorocznej edycji szkolnego konkursu kulinarnego: Dawid Janda

I miejsce zajął Mateusz Sugalski z klasy IVc z pyszną Sałatką owocową.

II Miejsce – Mikołaj (IVa) i Malwina Orzeł (IIa) za Deser Deser z kaszy jaglanej z musem truskawkowym.

Wyróżnienia otrzymują:

Kamil Czapla (4a) za Makaron z sosem szparagowym

Kornelia Jaworska (4c) z Sałatką Wiosenną

Karolina Korpas (4a) za babeczki „Leśny mech”

Eryk Kowalik (4a) za „Fasolowe Brownie z niespodzianką”

Kuba Kowalski (3a) za „Zdrową przekąskę”

Uczestnicy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!

IMG 20180608 141341

IMG 20180608 141355

IMG 20180608 141405

IMG 20180608 141523

IMG 20180608 142427

Mamy zaszczyt poinformować, że 5 czerwca nasza Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Promującej Zdrowie.
W ramach uroczystości, w trakcie której na ręce pani dyrektor został wręczony certyfikat, klasa IIIb przedstawiła nową aranżację wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka"

31 maja obchodzony był "Dzień bez Papierosa"
Uczniowie naszej szkoły, w ramach realizacji projektu "Nie pal przy mnie, proszę" uczestniczyli w warsztatach, w trakcie których wykonali prace.

papieros1

papieros2

5 czerwca społeczność naszej szkoły wyraziła sprzeciw AGRESJI I PRZEMOCY.…

W tym dniu zdecydowana większość uczniów przyszła do szkoły ubrana w kolory niebieskie lub żółte swoim ubiorem nawiązując do loga „ Szkoły bez przemocy”. Celem tego dnia jest promocja idei szkoły wolnej od przemocy oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami. Podczas obchodów rozegrany został mecz piłki nożnej między absolwentami szkoły a jej obecnymi uczniami, gdzie podczas gry zawodników propagowane były godne naśladowania postawy związane z kibicowaniem i zasadami Fair Play . Mecz wygrali absolwenci a najlepiej i najgłośniej kibicowała klasa IVA zdobywając tym samym Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Reprezentanci klas wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „Stop przemocy” przygotowując plakaty nawołujące do rozwiązywania konfliktów bez użycia przemocy. Szkolnym Dniem bez Przemocy i Agresji chcemy zaakcentować, że nie ma przyzwolenia w naszej placówce na tego typu zachowania oraz pokazać jak należy opanować negatywne emocje, aby nie doszło do agresji. Agresja nie rozwiązuje problemów, przeciwnie – rodzi i potęguje agresję.

spobr