14 lutego reprezentowaliśmy naszą szkołę w uroczystości poświęconej żołnierzom Armii Krajowej.

To właśnie tego dnia, w roku 1942, naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski powołał Armię Krajową. 

W rocznicę tego wydarzenia, wraz z władzami naszego miasta, Zarządem Światowego Związku Żołnierzy AK Okręgu Śląskiego i przedstawicielami sosnowieckich szkół, spotkaliśmy się pod tablicą pamiątkową na ulicy Przechodniej, gdzie wspominaliśmy śmierć poległych w dniu 14 marca 1944r w walce zbrojnej z okupantem hitlerowskim żołnierzy zagłębiowskiej brygady GL: Tadeusza Bolka, Stefana Wahania, Jerzego Godziła, Bogusława Zychla.

W czasie uroczystości zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. 

  • O autorze: Pani Monika Sitkowska

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej

ul. Hutnicza 6,

41-205 Sosnowiec, śląskie

Telefon: 32 266 18 83

Email: sp3@sosnowiec.edu.pl

Facebook: sp3sosnowiec

Edycja:

Bartosz Gołębiowski

Telefon: 697 795 948

 

Patryk Gołębiowski

Telefon: 533 454 696

 

Email: kontakt@webcorner.pl